מבצעי פסח 2022: בכל בית יחגגו בכבוד

מתנדבי ‘לתת תקווה’ לא נחים: סיימו את פעילויות פורים והם עמלים בימים אלו על ארגון מבצע ‘קמחא דפסחא’ 2022, כדי שגם מי שאין לו כל השנה – יוכל לחגוג פסח כהלכתו. לקראת חג הפסח, בצל וירוס הקורונה, ארגון לתת תקווה ערוך ומוכן לתת מענה כולל לילדים החולים במחלות קשות ולבני משפחתם.

ההערכה, בהתבסס על נתוני החלוקה בשנה שעברה והפניות שכבר התקבלו בסניפים, כי אלפי ילדים חולים ובני משפחתם ייהנו מפירות המבצע, כאשר יינתן דגש מיוחד על משפחות נזקקות שילדיהן מאושפזים בבתי החולים.
בעוד בשנים עברו חילקנו סלי מזון עשירים הכוללים בשר, יין ומצות לצד פינוקים וחטיפים לכל המשפחה – השנה נתמקד בחלוקת תווי קניה, כדי לאפשר לנזקקים לקבל בכבוד, בדיסקרטיות, מבלי צורך להגיע פיזית למוקד החלוקה. כך גם תוכל כל משפחה לבחור את המוצרים המועדפים עליה.
בנוסף, נמשיך גם בפסח הזה לקיים בבתי החולים ארוחות וחגיגות בליל הסדר ובכל חג הפסח לילדים חולים, שחוגגים את החג באשפוז בבית החולים.
מחנות פסח המסורתיים של הארגון הותאמו להגבלות של משרד הבריאות בשל וירוס הקורונה, ויתקיימו בקבוצות קטנות ובהתאם להנחיות המשרד ובתי החולים.
“המבצע מוכיח את עצמו”, אומרים בהנהלת הארגון. “ביודענו כמה קשים ימים אלו למשפחות הסועדות את ילדיהם יום-יום בבתי החולים, סלי המזון מהווים הקלה משמעותית. כך הם אינם צריכים להתרוצץ בקניות ולהוציא סכומי כסף נכבדים לקראת החג”.