נזכרתי שאני ילד – כן, והיו גם צחוקים

להיזכר בילדות…

כשביקשנו מיאיר לסכם את חווית מחנה החנוכה של לתת תקווה, הוא חשב לרגע וענה: “נזכרתי שאני ילד, ולא רק חולה”. עבור יאיר, כמו גם עבור עשרות ילדים אחרים עם מחלות קשות שהשתתפו במחנות הנופש והשיקום, שינוי האווירה והפעילויות המהנות מהווים תזכורת לכך שהחיים יפים. אלה רגעי שמחה והנאה, שמשכיחים לרגע קט את הטעם המר של התרופות, את כאבי הטיפולים ואת ההתמודדות הקשה עם המחלה.

חוויות ילדות

המחנה מספק סביבה המותאמת לצרכים המיוחדים של הילדים, עם תוכנית פעילות ובילויים בהתאם ליכולות של הילדים. הפעילויות המגוונות כוללות ביקור מרגש בלונה פארק, שייט בים, פעילות אתגרית מותאמת, ועוד. למרות שפע הפעילויות ה”מיוחדות”, מפליא לגלות כי רבים מהילדים נהנים דווקא מהרגעים הקטנים והרגילים של ילדות – משחקים עם חברים, שירים, בדיחות, והמון צחוקים.

בילוי והנאה בחברת ילדים כבר הוכיחו עצמם כפעילויות התורמות לשיפור מצבם הבריאותי והנפשי של ילדים, כפי שמעידים הרופאים: כשהילדים החולים חוזרים מהמחנה הטיפולי, ערכי בדיקות הדם שלהם משתפרים פלאים, וכך גם מצב רוחם! ואין פלא – במחנה מצליחים הילדים לשכוח את הצרות והבעיות, וליהנות שוב מהיכולת לשחק, לצחוק, להשתטות, או במילים הכנות ביותר, מהאפשרות הפשוטה -להיות ילדים.

התחזקות

בסיום החופש, שבים הילדים מחוזקים ומעודדים, ולא רק הילדים, אלא גם בני משפחותיהם שמתלווים אליהם. גם הם יוצאים מעודדים לאחר זמן-האיכות שבילו עם יקיריהם במסגרת מהנה, הרחק מבתי החולים והמרפאות, ומשגרת הטיפול המתישה. בני המשפחה חוזרים בכוחות מחודשים, המאפשרים גם להם להמשיך לספק משענת לילדים, ולהעניק להם את הסעד והתמיכה שכל כך חיוניים להם.