עומדים לימין הצוות הרפואי

כמחצית מהרופאים סובלים מ”שחיקה מקצועית”, חלקם מפגין גישה שלילית לחולים. לנו יש פיתרון

פעילויות מיוחדות לצוות הרפואי במחלקות הילדים בבתי החולים השונים בארץ

אנשי מקצוע רבים בתחום הרפואה, שמטפלים על בסיס קבוע בחולים ובאים במגע עם מצוקותיהם ועם מצוקת בני משפחותיהם, חשים שהם הולכים ונשחקים עם הזמן ונקלעים למצב של תשישות רגשית.

כמעט מחצית מהרופאים בארה”ב סובלים ממה שמכונה “שחיקה מקצועית”. בבריטניה כמעט 40% מהרופאים הודו שהם חשים שעקב העבודה השוחקת הם מפגינים גישה שלילית, צינית ואפילו קשיחות כלפי הפציינטים. ב’לתת תקוה’ מופנים משאבים רבים על מנת לגרום שהצוות הרפואי ימשיך לעבוד במלוא תפוקתו.

במסגרת הפעילות, אנו מארגנים ערבי העשרה המיועדים לצוות הרפואי בבתי החולים. אנשי מקצוע ממגוון תחומים מסייעים לרופאים בשגרת חייהם התובענית.

לפעמים, מגיע פרופסור בעל שם לספר על תגליות חדשות בתחום, לפעמים זו הרצאה על הרפיה וגמישות, וגם ערבי הצדעה לרופאים – המלאכים בלבן, נעשים לא אחת ביוזמת ‘לתת תקוה’, שמעריך ומצדיע לצוות הרפואי שלא מפסיק במאמציו להציל חיים.

הפעילות מבוקשת מאוד ומספר בתי חולים בארץ באו בטרוניה מדוע ‘לתת תקוה’ לא פעילים בקרב הרופאים. כמובן שבקשתם מולאה וכיום אנו פרוסים בבתי חולים רבים ברחבי הארץ בשלל פעילויות שמוקדשות רק לצוות הרפואי שמברך על היוזמה בכל לבו.

על פי התוכניות, במהלך השנה הקרובה אמורה הפעילות להתרחב לאפיקים נוספים כמו ריכוז לובי מול משרד הבריאות, וסיוע בחוות דעת מגורמי רפואה מחו”ל. את כל הפעילות הזו מרכזים במחלקה הייחודית של ‘לתת תקוה’ במטרה לסייע, בסופו של תהליך, לחולים.