מסייעים למשפחות החולים

נכון, הילד סובל, אבל אסור שזה ישפיע על החיים התקניים של בני המשפחה. כך נוסדה המחלקה המיוחדת

סיוע נפשי וכלכלי למשפחתו של הילד החולה בתקופת המחלה

”מאחורי כל חולה עומדת משפחה שלימה שסובלת”. את המשפט הזה תבע רכז המתנדבים ב’לתת תקוה’ ומאז נוסדה מחלקה בארגון שתפקידה לעזור למשפחת החולה.

הניסיון הרב שצברנו בלתת תקווה לימד אותנו שמשפחה כמוה כצבא. כל החילות גם יחד אמורים לתפקד בצורה מיטבית כדי להוביל לניצחון. ברגע שחלק אחד חורק, העסק יוצא משליטה. מכיוון שכך חובה לדאוג שלמרות שיש ילד סובל במשפחה, אסור שזה ישפיע על המשך החיים התקניים.

העזרה של ‘לתת תקוה’, מגוונת. לפעמים מדובר מעבודה של אחד ההורים שנאלץ להפסיק לעבוד עקב מחלת הילד והארגון דואג לו לעבודה נוחה בשעות מיוחדות הנוחות ומותאמות לו. במקרים רבים בעת שאחד ההורים מושבת מעבודתו, אנחנו ב’לתת תקוה’ דואגים לתמוך באופן כספי במשפחה לאורך כל זמן אשפוז הילד ועד להחלמתו המליאה.

בערבי חגים ובמספר מועדים נוספים במהלך השנה יוצאים צבא המתנדבים של לתת תקווה ופושטים על מאות בתים של ילדים חולים ברחבי הארץ ומשאירים לאחר ביקורם סל מזון ענק שמשמח ומקל את כל ההתמודדות הקשה ממילא.

בנוסף, אנו מעמידים לרשות משפחות החולים מחלקה מייעצת מקצועית הכוללת עו”ס, אישי חינוך ופסיכולוגיים על מנת להקל ככל האפשר עם ההתמודדות הנפשית של המשפחה לאור ה’תיק’ שנפל עליהם. השיחות המעמיקות עם בני המשפחה נותנים לצוות המקצועי של ‘לתת תקווה’ כלים שבהם אנו משתמשים כדי לסייע בכל הנצרך.