יוצאים למחנות הבראה ונופש

התוכניה נבנית בדקדקנות וזוכה לשבחים. לא פלא שבקשות רבות מבתי החולים ואגפי הרווחה מגיעות אלינו

ארגון מחנות הבראה ונופש לילדים מאושפזים במחלקות הילדים בבתי החולים

בית מלון, בית חולים. מילים דומות אך כל כך שונות. לא תמיד! לפעמים בית המלון הופך לבית חולים.

ב’לתת תקוה’ יוצאת כל המשפחה יחד עם הילד החולה למספר ימים של נופש בבית מלון יוקרתי ואטרקציות באזור מבוקר ועד ליל. המדריכים במחנה הם המתנדבים מבית החולים שמכירים את הילדים ובני משפחותיהם היטב. המשפחה כולה נהנית מהאטרקציות הרבות שנועדו להשכיח את הסבל הרב.

כמויות האנרגיה שצוברים ילדי ‘לתת תקוה’ במחנה, אינן נתפסות.

רופאים בבתי החולים מעידים כי הם מזהים מרחוק ילד שחזר זה עתה מקייטנה לפי מצב הרוח והרצון לנצח. ”את האנרגיה מהמחנות של לתת תקוה, אני מריח כבר מחוץ לבית החולים”, אמר פרופסור בכיר בתל השומר שלא מפספס הזדמנות להצטרף בכל פעם מחדש.

000335

כך נוסעים להם יחד עשרות רבות של ילדים חולים, עם אחים ואחיות והוריהם. יחד עם הצוות הרפואי, מתנדבי ‘לתת תקוה’ והמון ציוד רפואי, הם מעבירים בטוב ובנעימים ימים ארוכים של חגיגות בבית מלון מפואר, אטרקציות רבות ומגוונות, שמשכיחות את הכאב וממלאות בתקוה.

רק אחר כך הם חוזרים הביתה ולבית החולים להמשיך בטיפולים המייסרים.

תמהיל הבניה של מחנות הנופש נעשה בדקדקנות רבה וזוכה לשבחים מופלאים מהמשתתפים הרבים. כמו כל פעילות הארגון, גם מחנות אלה מוענקים חינם אין כסף לכל המשפחות על-ידי הארגון.

לא פלא שבקשות רבות מבתי החולים ומחלקות רווחה מגיעות למשרדי ‘לתת תקוה’ על מנת שנצרף עוד ועוד ילדים עם משפחותיהם למחנות. כי אין שום מחיר בעולם לחיוך של ילד חולה.